افزایش انتقادها از اسکاتلندیارد به علت برخورد یک فرد دونده با کامرون

به گزارش وبلاگ مسافرت، خبرنگاران: در پی حادثه روز گذشته در لیدز که یک فرد دونده بدون اینکه با چالشی جدی روبرو گردد در معرض برخورد با نخست وزیر انگلیس قرار بگیرد، انتقادها از اسکاتلندیارد به علت وقوع این رخنه امنیتی در چتر حفاظتی از کامرون افزایش یافت.

افزایش انتقادها از اسکاتلندیارد به علت برخورد یک فرد دونده با کامرون

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مسافرت به نقل از گاردین، پس از اینکه روز گذشته (دوشنبه) یک فرد دونده در راستا خود با دیوید کامرون روبه رو شد و در آستانه برخورد با وی نهاده شد، پلیس انگلیس از سوی نمایندگان مجلس عوام و کارشناسان با انتقاداتی روبرو شد که از آن خواستند تا اقداماتی خود برای تأمین امنیت نخست وزیر را بهبود بخشد.

به گفته کارشناسان امنیتی این رخداد در حد یک خلل امنیتی بوده و با وجود افزایش هشدارها در خصوص تهدیدات تروریستی که انگلیس با آن روبرو است، امری نگران نماینده به حساب می آید.

این در حالی است که مادر فرد دونده ای که در آستانه برخورد با نخست وزیر انگلیس بود ادعا نموده است که در اینجا سوءتفاهمی اتفاق افتاده اشت و پسر وی در حال حرکت به سمت باشگاه ورزشی خود بوده است.

به نوشته گاردین، در یک حادثه نادر، در حالی که دیوید کامرون در حال ترک یک نشست در شهر لیدز انگلستان بود، دِین بالوبا فیرلی در حالت دویدن به سمت نخست وزیر انگلیس حرکت کرد. بر اساس ویدیویی که از این رخداد منتشر شده است، تعیین نیست که آیا بین این دو برخوردی هم انجام شده است یا خیر. اما فیرلی که پس از این رخداد بازداشت شد به سرعت آزاد شد؛ پلیس توضیحات وی را مبننی بر اینکه به طور تصادفی در راستا کامرون نهاده شده است را پذیرفته است. اسکاتلندیارد که مسئولیت تأمین نخست وزیر این کشور را برعهده دارد بیان کرد که در این زمینه یک آنالیز را انجام خواهد داد.

در همین زمینه، کِیت واز عضو مجلس عوام انگلیس و رئیس کمیته امور کشوری این مجلس گفت که نباید به این مرد اجازه داده می شد که تا این حد به نخست وزیر نزدیک گردد، خاصه در زمانی که هشدارها به شدت افزایش یافته است. وی در سخنان خود به حمله هفته گذشته به مجلس کانادا اشاره نمود، زمانی که استفن هارپر نخست وزیر این کشور برای درامان ماندن از تیراندازی ها مجبور شد به یک کمد پناه ببرد. واز اضافه کرد: ما خوش شانس بودیم که این مردِ شریف قصد صدمه زدن به وی (کامرون) را نداشت. آن ها بایستی شرایط امنیتی و درسهایی را که نیازمند یادگیری هستند را آنالیز و مرور نمایند.

همچنین یکی افسران یگان حفاظت اسکاتلندیارد که 20 سابقه خدمت داشته است به گاردین گفت: این یک رخنه خجالت آور است. هیچ چالشی در مقابل آن فرد وجود نداشت. نخست وزیر پیش از همکارانش که باید این مرد را می دیدند، وی را دید. وی البته اضافه کرد که بخشی از مشکل ممکن است از این امر ناشی گردد که کامرون و همکارانش خواستار به کاربستن اقدامات امنیتی کمتری بوده اند.

ع

منبع: تسنیم

به "افزایش انتقادها از اسکاتلندیارد به علت برخورد یک فرد دونده با کامرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش انتقادها از اسکاتلندیارد به علت برخورد یک فرد دونده با کامرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید