ایجاد تغییر در خانه با کمترین هزینه

به گزارش وبلاگ مسافرت، خانه معنا و مفهومی فراتر از مکانی برای استراحت و نگهداری از وسایل دارد. خانه مکانی است که بعد از یک روز سخت و طاقت فرسا به آن برگشته و در آن به استراحت و گپ و گفت با خانواده می پردازیم. ممکن است با گذشت زمان احساس کنیم محل زندگی احتیاج به تغییر دارد. بعضی قسمت های ناخوشایند آغاز به خودنمایی نموده و نمای زشتی ایجاد می نمایند. در حقیقت، تمام این موارد باعث می گردد تا به فکر ایجاد تغییر در دیزاین خانه خود باشیم. برای این کار به طور قطع احتیاج به خرید مبلمان و وسایل جدید نیست. در این جا به بیان ایده هایی در جهت تغییر در خانه بدون صرف هزینه های گزاف می پردازیم.

ایجاد تغییر در خانه با کمترین هزینه

تغییر چیدمان مبلمان

آسان ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین راه برای تغییر در خانه، تغییر چیدمان مبلمان می باشد. به تغییراتی که می توانید انجام دهید فکر کنید. این تغییرات می توانند به سادگی تغییر چیدمان مبلمان باشند. تمیز نگه داشتن کانتر آشپزخانه و قرار دادن وسایل در جای خود هم می تواند از ساده ترین ایده های کاربردی باشد.

تجدید رنگ آمیزی

استفاده از یک لایه رنگ جدید باعث ایجاد تغییر در حس و حال خانه شده و فضای تمیز و تازه ای ایجاد می نماید. حتی اگر از همان رنگ قبلی برای رنگ آمیزی استفاده گردد، تاثیری مشابه خواهد داشت. رنگ مناسب از لحاظ روانی و میزان انرژی بخشی، بسیار تاثیرگذار می باشد. از این جهت اگر تصمیم به تجدید رنگ آمیزی دارید در انتخاب رنگ دقت نمایید.

پولیش کردن وسایل چوبی

به احتمال زیاد آخرین باری که وسایل چوبی خانه را پولیش نموده اید به یاد ندارید. واقعیت این است که سطوح چوبی نسبت به سایر وسایل بیش تر به پولیش کردن احتیاج دارند. انجام این کار حتی قدیمی ترین وسایل چوبی را هم نو می نماید و تفاوت چشمگیری در ظاهر کلی فضای خانه ایجاد می نماید. وسایل مختلف بسته به نوع آن ها روش های مختلفی برای پولیش کردن دارند. برای مثال بعضی از انواع چوب برای تمیز شدن تنها به مقدار کمی روغن احتیاج دارند. اگر تصمیم به تمیز کردن سطوح چوبی دارید بهتر است قبل از هر اقدامی دستورالعمل آن را خوانده تا از ایجاد آسیب به آن ها جلوگیری کنید.

تعویض فرش

تعویض فرش از جمله کارهایی است که در تغییر ظاهر خانه بسیار کارآمد می باشد. فرش ها در طرح، رنگ و اندازه های مختلف وجود دارند و به دلیل تنوع بالا انتخاب فرش مناسب چندان چالش برانگیز نمی باشد. استفاده از فرش مناسب باعث ایجاد فضایی دنج و گرم می گردد. برای خرید فرش به فکر خرید انواع گران قیمت آن نباشید. در این صورت هر زمان که از آن ها خسته شدید می توانید به راحتی آن ها را تعویض نمایید.

تغییر وسایل روشنایی

یکی از مواردی که می توان به انجام آن فکر کرد، تغییر وسایل روشنایی مانند لوسترها می باشد. استفاده از لامپ های مدرن و پر نور باعث ایجاد سرزندگی در فضای اتاق می گردد. اگر توانایی صرف هزینه برای تغییر لوسترها را ندارید، استفاده از لامپ هایی با رنگ های متفاوت نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

تعویض قسمت های فلزی شکل

وسایلی مانند دستگیره های درب، دستگیره های کابینت و شیرآلات قدیمی نشان می دهند که خانه شما چند سال پیش ساخته شده است. تعویض این گونه وسایل بسیار مقرون به صرفه بوده و روشی ارزشمند برای تغییر فضای خانه می باشد. بنابراین گزینه خوبی برای اجرایی کردن می باشد. دستگیره های قدیمی را جایگزین انواع جدید آن نموده و با این کار ارتباطی بین اِلمان های استفاده شده در اتاق های مختلف را فراهم کنید.

آغاز بازسازی از اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهم ترین اتاق ها در فضای خانه به شمار می آید. این اتاق مکانی است که شما از آن برای ریلکس کردن و ایجاد آرامش بعد از یک روز کاری استفاده می کنید، بنابراین از صرف هزینه برای بازسازی آن هراس نداشته باشید. اما با این حال با کوچکترین تغییرات از جمله تعویض تخت یا ملحفه ها و حتی تعویض یا خرید یک آباژور می توان تغییری اساسی در اتاق خواب ایجاد کرد. شاید باور کردنی نیست اما همین تغییرات جزئی نیز تفاوت زیادی ایجاد خواهند کرد.

تعویض فریم پنجره ها

تعویض یا رنگ آمیزی قاب پنجره ها می تواند تاثیر بسزایی در زیباسازی اتاق داشته باشد. استفاده از نوارهای محافظ برای محافظت از شیشه ها و دیوارها در هنگام رنگ آمیزی قاب پنجره ها را نباید فراموش کنید. این راه چاره از ارزان قیمت ترین روش ها برای ایجاد سرزندگی در اتاق می باشد.

تمیز کردن سقف تا کف

اگر نمی دانید برای تغییر از کدام یک از راه چارهها آغاز کنید به تمیز کردن خانه فکر کنید. شاید انجام این کار آسان نباشد اما با این کار می توانید بدون اضافه کردن وسیله ای جدید، به نو کردن فضای خانه خود یاری کنید. وسایلی که از آن ها استفاده نمی کنید را دور بریزید و سعی کنید هر بار از کانتر برای صرف غذا و یا انجام کاری استفاده می کنید بلافاصله بعد از آن به تمیز کردن کانتر بپردازید. روزنامه هایی که خوانده اید را روی میز رها نکند و سریعا نسبت به بازیافت آن ها اقدام کنید. با آغاز این کار به زودی ایده های جدیدی به ذهن شما خواهد رسید.

تعمیر قسمت های آسیب دیده

خرابی های دیوار نه تنها نشان از قدمت خانه می دهند بلکه از اولین مواردی هستند که به چشم بیننده می آیند. قبل از اقدام به انجام هرکاری نسبت به تعمیر آن ها اقدام نمایید.

زدودن جرم از سطوح مرمری

سنگ های مرمر ظاهری چشم نواز دارند، اما نگهداری از آن ها مشکلاتی نیز در پی دارد. باید در نظر داشته باشید که این سنگ ها در فواصل زمانی نزدیک باید تمیز شوند. نه تنها سنگ های مرمر بلکه کلیه سطوح احتیاج به نظافت روزانه دارند.

ساخت نمای بیرونی

رنگ آمیزی یکی از روش های تاثیر گذار در ایجاد نمای زیبا در بیرون ساختمان می باشد. قسمت های آسیب دیده را تعمیر نموده و از رنگی جدید برای نمای بیرونی ساختمان استفاده نمایید. رنگ آمیزی درب ها نیز در این دسته قرار می گیرند.

منبع: ساختمانچی

به "ایجاد تغییر در خانه با کمترین هزینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد تغییر در خانه با کمترین هزینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید