دانش آموزان مبتلا به آنفلوانزا نگران غیبت در مدرسه نباشند

به گزارش وبلاگ مسافرت، معاون آموزش و پرورش مازندران گفت: دانش آموزانی که مشکوک به ابتلا به بیماری آنفلوانزا هستند می توانند بدون محدودیت و تا زمان بهبود و کسب سلامت در منزل بمانند و نگران عقب ماندگی از تحصیل یا غیبت نباشند.

دانش آموزان مبتلا به آنفلوانزا نگران غیبت در مدرسه نباشند

به گزارش وبلاگ مسافرت به نقل از ایرنا، اسفندیار نظری یکشنبه دهم آذر با اشاره به اینکه آنفلوانزا یکی از شایع ترین بیماری های فصلی استان مازندران است، اضافه نمود: دانش آموزان به دلیل ضعف جسمانی بیش از بزرگسالان در معرض خطر هستند.

وی با بیان اینکه سلامتی دانش آموزان بر هر چیزی اولویت و ارجحیت دارد، گفت: در صورت ابتلا به این بیماری محدودیتی برای غیبت دانش آموزان وجود ندارد.

معاون آموزش و پرورش مازندران شرط غیبت را هماهنگی والدین با مدیر مدرسه و با تشخیص پزشک معتمد مطرح نمود و گفت: در صورت ارائه گواهی پزشکی و هماهنگی با مدیر مدرسه هیچ مسئله ای برای غیبت دانش آموز وجود ندارد.

نظری با بیان اینکه دانش آموزان نگران عقب ماندگی تحصیلی نباشند، اضافه نمود: با هماهنگی مدیران مدارس امکان برگزاری کلاس های جبرانی و فوق برنامه فراهم شده است تا دانش آموزان دروس زمان غیبت را جبران نمایند.

وی همچنین از دانش آموزان خواست تا حتما در صورت کوچک ترین نشانه بیماری به مراقبان سلامت مدارس که تقریبا در تمامی مدارس حاضر هستند، مراجعه نمایند و یا به مدیر و والدین خود اطلاع دهند تا از وقوع هر خطری پیشگیری گردد.

به گفته معاون اداره کل آموزش و پرورش تاکنون مورد خطرناکی از شیوع آنفلوانزا در مدارس مازندران مشاهده نشده است و همکاری خوبی بین شبکه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش برای پیشگیری و یا ورود به موقع به مسئله آنفلوانزا در حوزه دانش آموزی اجرا شده است.

بیماری آنفلوآنزا سال جاری نیز همچون سال های گذشته با سرد شدن هوا به فهرست بیماری های واگیردار اضافه شده با این تفاوت که بر اساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون 15 تن از هموطنان را به کام مرگ کشانده است.

از ابتدای فصل سرمای سال جاری تاکنون بیش از دهها نفر در استان های مختلف کشور بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزا و عدم پیگیری جان خود را از دست دادند.

منبع: همشهری آنلاین

به "دانش آموزان مبتلا به آنفلوانزا نگران غیبت در مدرسه نباشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان مبتلا به آنفلوانزا نگران غیبت در مدرسه نباشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید