دن هاوسر، موسس و نویسنده بازی های راک استار، این استودیو را ترک می نماید

به گزارش وبلاگ مسافرت، دن هاوسر (Dan Houser)، موسس، معاون، نویسنده و مغز متفکر تمام بازی های استودیوی راک استار گیمز، به زودی از این شرکت جدا خواهد شد.

دن هاوسر، موسس و نویسنده بازی های راک استار، این استودیو را ترک می نماید

شرکت بازی سازی تیک-تو، مالک راک استار گیمز، این خبر را امروز منتشر کرد. طبق گفته تیک-تو، دن هاوسر از بهار سال جاری و پس از عرضه بازی رد دد ریمپشن 2 (Red Dead Redemption 2) در راستای استراحت، راک استار گیمز را ترک نموده بود. این استراحت قرار است برای همواره ادامه پیدا کند. در بیانیه منتشر شده از سوی تیک-تو آمده است:

پس از یک مرخصی طولانی که از بهار سال 2019 آغاز شده بود، دن هاوسر، معاون فراوری راک استار گیمز، از این شرکت جدا خواهد شد. آخرین روز دن هاوسر در این شرکت، یازدهم مارس 2020 خواهد بود. ما بسیار از خدمات او تشکر می کنیم. راک استار گیمز تعدادی از بهترین و پرفروش ترین بازی ها را خلق و هواداران و تیم های بااستعدادی را به سمت خود جذب نموده است؛ تیم هایی که با تمرکز کار خود روی پروژه های آینده این شرکت را ادامه خواهند داد.

استودیوی بازی سازی راک استار گیمز توسط دن هاوسر و برادر او، سم هاوسر، تاسیس شده است. دن هاوسر به عنوان تهیه کننده و نویسنده روی تمام بازی های راک استار کار نموده است. او نویسنده ارشد تمام بازی های جی تی ای (حتی نسخه های کنسول دستی)، سری بازی های رد دد ریدمپشن و مکس پین 3 است.

برخلاف دیگر چهره های صنعت بازی، دن هاوسر به ندرت در رسانه ها حضور پیدا نموده است؛ طوری که مصاحبه های زیادی چه با او و چه با دیگر اعضای راک استار گیمز وجود ندارد. تنها دفعاتی که دن هاوسر تصمیم به مصاحبه گرفته، با رسانه های بیرون از حوزه بازی بوده است. او حتی برای دریافت جوایز بازی های خود هم در مراسم ها و رویدادها حاضر نمی شد. هاوسر برای دو دهه رهبری پروژه های راک استار گیمز را برعهده داشت.

یکی از نویسندگان صنعت بازی، در یکی از توییت های اخیر خود، توصیف جالبی از این اتفاق داشت. الانا پیرس با تشبیه دن هاوسر و سم هاوسر به خواهران واچفکسی گفته بود که راک استار گیمز با این دو برادر تعریف می گردد و جدایی دن هاوسر از این استودیوی بازی سازی، شبیه این می ماند که یکی از خواهران واچفکسی بخواهد خود را از برند خواهران واچفسکی جدا کند.

خبر جدایی دن هاوسر از راک استار گیمز در حالی منتشر می گردد که به تازگی گزارشاتی مبنی بر فشار تیک-تو به این استودیو شنیده بودیم. طبق این گزارشات، تیک-تو به راک استار گیمز دستور داده است تا فرایند بازی سازی متفاوتی را پیش بگیرد و بازی های بیشتری عرضه کند. بدون اطلاعات بیشتر و تایید رسمی، هرگز نمی توانیم با قاطعیت جدایی دن هاوسر از راک استار گیمز را به سیاست های جدید تیک-تو ارتباط دهیم، ولی در عین حال هم نمی توانیم این احتمال را تکذیب کنیم.

تیک-تو ساعتی پیش در بیانیه دیگری گفت که سم هاوسر سمت خود در استودیوی راک استار گیمز را حفظ خواهد نمود.

منبع: Take-Two

منبع: دیجیکالا مگ

به "دن هاوسر، موسس و نویسنده بازی های راک استار، این استودیو را ترک می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دن هاوسر، موسس و نویسنده بازی های راک استار، این استودیو را ترک می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید