راهنمای خرید بلیط در سایت خبرنگاران

به گزارش وبلاگ مسافرت، مراحل خرید بلیط اینترنتی از سایت خبرنگاران:

1- معین راستا و تاریخ:

راهنمای خرید بلیط در سایت خبرنگاران

- در بالای کادر دو گزینه پرواز داخلی و خارجی را مشاهده می کنید، یکی از دو گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

- سپس در صورتی که پرواز شما فقط رفت است، گزینه یک طرفه، اگر پرواز شما به صورت رفت وبرگشت است، گزینه دوطرفه و در صورتی که می خواهید چند پرواز پشت سرهم داشته باشید، گزینه چند جهته را انتخاب کنید.

- در صورتی که پرواز چند جهته را انتخاب کنید، چند کادر دیگر باز می گردد که به شما امکان این را می دهد که جهتهای رفت و برگشت خود را انتخاب کنید.

- سپس در کادرهای تعیین شده، مبدأ، مقصد و تاریخ رفت وبرگشت خود را انتخاب کنید (توجه داشته باشید که انتخاب تاریخ به صورت شمسی و میلادی هر دو امکان پذیر است)

- در کادر بعدی بایستی تعداد مسافران را با توجه به رده سنی انتخاب کنید، دقت کنید در صورتی موس خود را بر روی کادر تعداد مسافران قرار دهید گزینه های مختلف برای شما نمایش داده می گردد و شما می توانید گزینه های مور دنظر خود را انتخاب کنید.

- در کادر بعدی کلاس پروازی خود را انتخاب کنید، سپس بر روی گزینه جستجو کلیک کنید.

2- آنالیز و انتخاب پرواز

در این صفحه تمامی پروازهای موجود با توجه به بازه زمانی و مقصد با جزییات کامل برای شما نمایش داده می گردد. شما می توانید ایرلاین، ساعت رفت، ساعت فرود، طول پرواز، مبلغ پرواز برای هر نفر (با توجه به سن مسافر) و سایر جزئیات پرواز را مشاهده کنید.

دقت کنید، اولین گزینه نمایش داده شده پیشنهاد ویژه وبلاگ مسافرت برای شما است که براساس بهترین ایرلاین، مناسب ترین قیمت و کمترین توقف (در صورت داشتن توقف) با توجه به پرواز جستجو شده در جهتهای پروازی داخلی و خارجی تنظیم شده است.

در سمت راست صفحه گزینه هایی وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که پرواز خود را براساس کمترین و بیشترین قیمت، ساعت پروازی دلخواه، تعداد توقف ها و ایرلاین دلخواهتان فیلتر کنید. برای این کار فقط کافیست گزینه های مورد نظرتان انتخاب نموده و بر روی گزینه اعمال فیلترها کلیک کنید.

به این نکته دقت کنید که در پایین کادر هر پرواز گزینه اطلاعات بیشتر وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن می توانید جزئیات پرواز شامل مقدار بار مجاز، شماره پرواز، نام فرودگاه مبدا و مقصد، جزئیات مربوط به قیمت را به همراه قوانین پرواز مشاهده کنید.

بعد از اینکه پرواز را با دقت انتخاب نموده و قوانین را مطالعه کردید بر روی گزینه انتخاب پرواز کلیک کنید.

3- ورود اطلاعات مسافران

در این صفحه اطلاعات مربوط به مسافران را با دقت وارد نمایید.

در قسمت ورود اطلاعات، گزینه افزودن از لیست مسافران را میبینید، چنانچه جز مشتریان وبلاگ مسافرت باشید، اطلاعات شما در سیستم رزرو ذخیره خواهد شد و با کلیک بر روی این گزینه می توانید اطلاعات خود را مشاهده نمایید.

4- چک نهایی

تمامی اطلاعات پرواز اعم از جهت و تاریخ پرواز، نرخ پرواز و اطلاعات مسافران برای چک نهایی نشان داده می گردد.

هنگام وارد کردن اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت، کارت ملی و تاریخ انقضای پاسپورت دقت کنید، چرا که در بعضی از ایرلان ها امکان تغییر اسم وجود ندارد و در بعضی نیز تغییر اسم طبق قوانین ایرلاین شامل جریمه می گردد.

بعد از چک نهایی وارد صفحه پرداخت شده و با پرداخت وجه مراحل خرید خود را تکمیل کنید.

5- پرداخت وجه

شما از دو طریق می توانید وجه خود را پرداخت کنید:

1-به وسیله کیف پول اعتباری (کیف پول اعتباری خود را می توانید به وسیله پنل کاربری شارژ کنید)

2-به وسیله انتخاب گزینه پرداخت درگاه بانک سامان (پرداخت با تمامی کارت های عضو شتاب امکان پذیر است) با انتخاب این روش صفحه پرداخت بانک باز می گردد و شما می توانید با وارد کردن اطلاعات کارت خود مبلغ بلیط را پرداخت کنید.

نکته مهم: بعد از وارد کردن اطلاعات کارت و زدن دکمه پرداخت حتماً بر روی گزینه تکمیل فرایند خرید نیز کلیک کنید.

6- صدور بلیط

در این مرحله بلیط شما صادر شده و می توانید آن را دانلود کنید، البته به این نکته هم توجه داشته باشید که فرایند صدور بلیط ممکن است تا 20 دقیقه به طول بیانجامد، بنابراین نگران نباشید و در این مرحله کمی شکیبا باشید.

بلیط صادر شده به طور اتوماتیک به ایمیل شما هم ارسال می گردد، همچنین شما می توانید بلیط خود را به وسیله ورود به پنل کاربری هم دانلود کنید.

منبع: ستاره ونک

به "راهنمای خرید بلیط در سایت خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید بلیط در سایت خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید