راهیابی نفس به بخش رقابتی تالین

به گزارش وبلاگ مسافرت، فیلم نفس ساخته نرگس آبیار به عنوان یکی از 12 فیلم بخش رقابتی جشنواره فیلم شب های سیاه تالین در کشور استونی انتخاب شد.

راهیابی نفس به بخش رقابتی تالین

به گزارش وبلاگ مسافرت به نقل از اسکرین، بیستمین جشنواره بین المللی فیلم شب های سیاه تالین فهرست فیلم های حاضر در بخش رقابتی را منتشر کرد و فیلم نفس ساخته جدید نرگس آبیار در این بخش با فیلم هایی از 11 کشور دیگر برای کسب جایزه گرگ طلایی بهترین فیلم بین المللی رقابت خواهد نمود.

فیلم نفس که پخش بین المللی آن را محمد اطبایی برعهده دارد، روایتی از زندگی چهار کودک با نام های بهار، نادر، کمال و مریم است که همراه پدرشان غفور و مادربزرگ در دهه50 خورشیدی نفس می کشند! دنیای این بچه ها دنیایی است پر از رویاهای زیبای بچه هاه که قرار است رنگ حقیقت به خود بگیرد.

پاول لانگین فیلم ساز روسی با فیلم جدیدش بی بی پیک که یک اثر روانشناختی به اقتباس از رمان نوشته الکساندر پوشکین است آغازگر بخش رقابت بین الملل جشنواره شب های سیاه تالین خواهد بود و ندارها از آلمان به کارگردانی فلورین هفمیستر، یک رویای آرام به کارگردانی ژانگ لو از کره جنوبی، 7 روز ساخته رولاندو کولا از ایتالیا و فیلم خطوط به کارگردانی و نویسندگی واسیلیس مازومنوس از یونان از جمله دیگر مهمترین فیلم های بخش رقابتی هستند.

فیلم نفس یکی از نامزدهای بخش بهترین فیلم بلند کودک و نوجوان در دهمین دوره جوایز فیلم آسیاپاسیفیک انتخاب شد.

بیستمین جشنواره بین المللی فیلم شب های سیاه تالین از تاریخ 11 تا 27 نوامبر (21 آبان تا 7 آذر) در کشور استونی برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راهیابی نفس به بخش رقابتی تالین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهیابی نفس به بخش رقابتی تالین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید