فن خال: دیونگ باید به یوونتوس می رفت، دلیخت به بارسلونا

به گزارش وبلاگ مسافرت، سرمربی پیشین منچستریونایتد معتقد است هافبک پیشین آژاکس به جای بارسلونا باید به یوونتوس ملحق می شد.

فن خال: دیونگ باید به یوونتوس می رفت، دلیخت به بارسلونا

به گزارش وبلاگ مسافرت، لوئیز فن خال در گفت وگو با شبکه تلویزیونی زیگو اسپورت هلند، درباره فرنکی دیونگ 22 ساله که در تابستان اخیر در ازای 75 میلیون یورو از آژاکس به بارسلونا پیوست و در فصل جاری در 36 بازی از رقابت های مختف، آمار 2 گل زده و 4 پاس گل را از خود برجای گذاشته است، گفت: من دیگر سرمربی بارسلونا نیستم اما فکر می کنم راکیتیچ، آرتور و دیونگ می توانند به طور همزمان در خط میانی بارسا بازی نمایند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این امکان وجود دارد که بارسا از دیونگ به خاطر اینکه سرعت کافی را ندارد، جلوی خط دفاعی از او استفاده کند؟، گفت: خیر، به نظر من فرنکی بازیکن سرعتی در زمین است. او همچنین بینش لازم برای دفاع کردن از جلو در زمان مناسب را دارد. بارسا می تواند با قرار دادن دیونگ در پست هافبک دفاعی باعث تقویت خط دفاعی خود گردد. به نظرم او با وجود اینکه 22 ساله است، در خارج از کشور و در فرهنگی متفاوت، عالی بازی می نماید. بارسا پول زیادی برای جذب دیونگ پرداخت که این فشار را بر روی او زیاد می نماید.

سرمربی پیشین بارسلونا صحبت های خود را اینطور ادامه داد: من متقاعد شده ام که دیونگ به خاطر رقم بالایی که برایش پرداخت شده، در حال حاضر در بارسلونا بازی می نماید. والورده دوست داشت فرنکی را در تیمش داشته باشد، اما حالا سرمربی دیگری (کیکه ستیِن) راهنمایی این تیم را برعهده دارد و پرسش این است که آیا سرمربی ای که در خریدش نقشی نداشته، در ادامه از او بازی خواهد گرفت؟ دیونگ در پست تخصصی خود بازی نمی نماید. در آژاکس همه به فرنکی پاس می دانند و او در مرکز زمین بود، این در حالی است که در بارسا اوضاع اینطور نیست و تفاوت بزرگی وجود دارد.

فن خال بر این باور است که دو بازیکن پیشین و پیروز آژاکس، باید انتخابی دیگر برای آینده حرفه ای خود انجام می دادند. وی در این باره گفت: تنها یک باشگاه باید ماتیس دلیخت (مدافع کنونی یوونتوس) را می خرید و آن بارسلونا بود و در مقابل با وجود سرخیو بوسکتس در قلب خط میانی بارسا، دیونگ باید به یوونتوس می رفت. بارسلونا بیشتر به بازیکنی همچون دلیخت احتیاج دارد تا دیونگ.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فن خال: دیونگ باید به یوونتوس می رفت، دلیخت به بارسلونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فن خال: دیونگ باید به یوونتوس می رفت، دلیخت به بارسلونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید