پاکستان: ایران دوست و همسایه بسیار مهم ما است، پاکستانی های زیادی در زندان های عربستان هستند

به گزارش وبلاگ مسافرت، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در مقایسه ای جالب ایران را دوستی بسیار نزدیک دانسته و اعلام کرد: البته با آمریکا هم ارتباطی داریم!

پاکستان: ایران دوست و همسایه بسیار مهم ما است، پاکستانی های زیادی در زندان های عربستان هستند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ مسافرت به نقل از جیو تی وی؛ عایشه فاروقی سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام نمود: ما خود را موظف می دانیم، برای صلح و ثبات در منطقه تلاش کنیم .

وی ضمن مقایسه میزان روابط پاکستان با ایران و آمریکا گفت: تهران برای ما همسایه و دوستی بسیار نزدیک است، البته روابطی هم با آمریکا داریم!

فاروقی گفت: شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان به آمریکا سفر کرده تا با حکام کاخ سفید دیدار کرده و در مورد تحولات منطقه ای با آنها مصاحبه داشته باشد.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: قریشی در جریان دیدارهای خود در آمریکا تلاش می کند از مواضع مردم کشمیر دفاع کرده و مسئولین کشورهای مختلف را از ظلم آشکار در این منطقه آگاه کند.

وی اضافه نمود: مطرح شدن موضوع کشمیر در اجلاس شورای امنیت سازمان ملل نشان می دهد که این موضوع برای تمام کشورهای جهان دارای اهمیت زیادی است.

فاروقی سپس به موضوع پاکستانی هایی که در خارج از کشور زندانی هستند اشاره کرده و گفت: در 28 کشور جهان 10 هزار پاکستانی زندانی هستند و بیشترین تعداد نیز در زندان های عربستان به سر می برند.

وی گفت: طی یک سال اخیر با رایزنی های اجرا شده دولت عربستان 579 پاکستانی را که به جرایم تعیین نشده در زندان به سر می بردند آزاد کرده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پاکستان: ایران دوست و همسایه بسیار مهم ما است، پاکستانی های زیادی در زندان های عربستان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان: ایران دوست و همسایه بسیار مهم ما است، پاکستانی های زیادی در زندان های عربستان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید