کیش دارای هفتمین سایت غواصی مصنوعی دنیا می گردد

به گزارش وبلاگ مسافرت به نقل از روابط عمومی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش، اولین گردهمایی جذب ایده تفریحات و بازی های دریایی روز چهارم اسفندماه با حضور مسئولین و مشارکت کنندگان در این رویداد در محل مرکز نوآوری برگزار گردید.

کیش دارای هفتمین سایت غواصی مصنوعی دنیا می گردد

دراین گردهمایی با موضوع تفریحات ساحلی و دریایی با رویکرد گردشگری، حوزه سلامت و ورزش های دریایی، طراحی وسایل بازی خلاقانه برای تمام سنین انجام شد.

دکتر امیری خراسانی سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم به عنوان سخنران و عضو کمیته داوران در مورد برگزاری این رویداد گفت: جزیره کیش با 54 کیلومتر فضای تفریحات دریایی و ساحلی دارای 30 کلوپ تفریحات دریایی و 640 شناور است که باعث جذب گردشگر به این منطقه می باشد. این تعدد کلوپ ها به لحاظ وجود سایت های بکر و مرجانی است که موجب شده عنوان زیباترین سواحل در منطقه به جزیره کیش برسد.

امیری خراسانی در ادامه گفت: جزیره کیش سال آینده با راه اندازی سایت غواصی مصنوعی به عنوان هفتمین دارنده سایت غواصی مصنوعی دنیا معرفی خواهد شد. با توجه به اینکه ماهیانه بیش از 50 هزار گردشگر از تفریحات دریایی استفاده می نمایند این اتفاق مثبت موجب اشتغال زایی نزدیک به 2000 نفر در این زمینه شده است.

وی در ادامه از راه اندازی رشته کایت بردینگ به عنوان یکی از رشته های ورزشی که در المپیک 2024 حضور خواهد داشت اطلاع داد و گفت: با رونق این رشته به صنعت گردشگری یاری شایانی خواهد شد و ان شالله با تربیت ورزشکاران خبره در این رشته بتوانیم در المپیک حضور داشته باشیم.

سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش در ادامه اعلام نمود: با توجه به شرایط آب و هوایی کیش و وزش بادهای ساحلی می توان رشته های بادبانی را نیز فعال کرد به طوری که گردشگران بتوانند علاوه بر روز در شب نیز از این تفریحات استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کیش دارای هفتمین سایت غواصی مصنوعی دنیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیش دارای هفتمین سایت غواصی مصنوعی دنیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید