گزارش وزیر جهاد کشاورزی به هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت

به گزارش وبلاگ مسافرت، تهران(پانا)- وزیر جهاد کشاورزی گفت امروز هیچ نگرانی برای تامین و فراوری بذر مورد احتیاج کشور نداریم.

گزارش وزیر جهاد کشاورزی به هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه آنالیز عملکرد دستگاههای اجرایی پیرامون تحقق اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، خاوازی گزارش عملکرد وزارت جهاد کشاورزی را در این خصوص ارائه کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی 3 بند اختصاصی ، شامل بندهای6، 7 و 19 تکالیف کلی بخش کشاورزی را مشخص نموده است، از برنامه ریزی در قالب 94 پروژه عظیم از سال 95 تا 99 برای تحقق اهداف این 3 بند اطلاع داد و گفت: علیرغم اینکه بخش کشاورزی از سایر بخش ها و نیز مولفه های بیرونی موثر بر اقتصاد تاثیر می پذیرد، اما کوشش ما بر آن است تا در جهت تحقق کامل اهداف این سیاست ها کلی قدم برداریم.

وی با اشاره به بعضی توفیقات وزارت جهاد کشاورزی از جمله در فراوری انواع بذر، گفت: امروز هیچ نگرانی برای تامین و فراوری بذر مورد احتیاج کشور نداریم.

خاوازی همچنین از حساسیت ویژه وزارت متبوع اش در مورد محصولات تراریخته گفت و اضافه کرد: مرکز ژنتیک بخش کشاورزی راه اندازی شده است.

همچنین رضایی دبیر مجمع نیز با تاکید بر اولویت قائل شدن برای امنیت غذایی و خودکفایی در نهاده ها وکالاهای اساسی بر ادامه نظارت و ارزیابیِ میزان تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی تا تهیه گزارش کامل تاکید نمود.

براساس این گزارش در ادامه این نشست اعضای هیات عالی نظارت، سوالات و دیدگاههای خود را در مورد گزارش ارائه شده مطرح کردند و مقرر شد، ادامه آنالیز عملکرد بخش کشاورزی در جلسات آینده هیات عالی و کمیسیون ها ادامه یابد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "گزارش وزیر جهاد کشاورزی به هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش وزیر جهاد کشاورزی به هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید